Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z obsługą sprzedażową inwestycji* i
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji związanych z promocjami i innymi produktami i

Informacja o udzielonych zgodach i

Mieszkania
przy
Nowa
Inwestycja
na Pradze
Sprawdź

mieszkanie na PradzeNie tak dawno temu inwestorzy traktowali mieszkania na Pradze jak zło konieczne. Dzisiaj Praga Północ to pożądany adres zarówno wśród osób poszukujących nowych mieszkań, jak i inwestorów zainteresowanych wykupem lub wynajmem powierzchni usługowych. W ostatnim czasie rynek pierwotny zasiliła nowa inwestycja na Pradze – Stacja Praga, w ramach której na sprzedaż trafiły nowe mieszkania o zróżnicowanym metrażu i standardzie oraz dogodnie zlokalizowane lokale usługowe. Ale to temat na odrębny artykuł… W dzisiejszym chcemy się skupić na aranżacji wnętrz stosunkowo niewielkich lokali mieszkalnych z ogródkami.

Nowe mieszkania z ogródkami na Pradze Północ

Spójrzmy na projekt jednego z mieszkań z ogródkiem w budynku Stacja Praga. Atutem tego lokalu jest otwarta przestrzeń dzienna, którą możemy zaaranżować w dowolny sposób – uwzględniając jej symboliczny podział na dwie lub trzy części. Jak „podzielić” przestrzeń dzienną, żeby była jak najbardziej funkcjonalna?

Trafiające na rynek pierwotny mieszkania z otwartą kuchnią w zdecydowanej większości posiadają wyznaczoną przestrzeń pod zabudowę kuchenną. Wynika to z konieczności poprowadzenia instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej i innych. Podobnie zorganizowane zostało osiedle na Pradze. Oznacza to, iż nasza swoboda aranżacji przestrzeni dziennej jest w pewnym sensie ograniczona, z drugiej jednak strony wskazanie miejsca, w którym ma się znaleźć aneks kuchenny znacząco ułatwia podział i urządzenie pozostałych stref, bądź strefy. Wszystko zależy od tego, czy w pokoju dziennym przewidujemy miejsce na jadalnię i wypoczynek, czy planujemy połączenie strefy jadalnej z wypoczynkową. Ale o tym za chwilę…

Dużym problemem dla większości osób okazuje się nie tyle aranżacja przestrzeni dziennej, co wygospodarowanie w ramach całego mieszkania przestrzeni na magazynowanie sprzętów użytkowanych sezonowo. W przypadku mieszkań z ogródkami do tych sprzętów często zalicza się także całe wyposażenie tarasu. Optymalnym rozwiązaniem tego problemu może być niewielka drewniana szopa, która stanie w rogu ogródka. Odpowiednio zorganizowana pomieści zarówno narzędzia ogrodowe, jak i przedmioty, po które sięgamy tylko w określonych porach roku. Planując wyposażenie mieszkania warto również pomyśleć o pojemnych szafach w korytarzu i sypialni, dzięki nim będziemy mogli zrezygnować z dodatkowych mebli, co przyczyni się do optycznego powiększenia mieszkania i okaże się naprawdę funkcjonalne podczas sprzątania.

Przestrzeń dzienna – podział na strefy ma znaczenie

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się zainwestować w nowe mieszkania na Pradze Północ czy w Gdańsku podczas aranżacji otwartej przestrzeni dziennej powinniśmy pamiętać o określeniu pewnych stref. Jedną z nich będzie kuchnia/aneks kuchenny. Drugą może być jadalnia, a więc stół i krzesła, które umiejscowimy w pewnym oddaleniu od strefy wypoczynku. W razie potrzeby jadalnia może także służyć, jako przestrzeń do pracy, dlatego rezygnację z pełnowymiarowego stołu jadalnianego warto gruntownie przemyśleć. Trzecią strefą powinna być strefa wypoczynku, w której obok kompletu wypoczynkowego znajdziemy stolik kawowy, a opcjonalnie także kącik TV.